Těhotenství a obávaná vyšetření

Čekáte miminko? Pak je to pro vás možná velké překvapení a bude to i velký zážitek. Ať čekáte své první, druhé nebo třetí, pokaždé to může být trochu jiné. Vždy je však nezbytné, abychom si jako budoucí matky vybraly správné pracoviště, kde nám poskytnout veškeré informace, odpoví na naše otázky, ale hlavně provedou všechna potřebná vyšetření, protože v dnešní moderní době je to také potřeba a je nezbytné i malý plod v bříšku hlídat, aby se všechno vyvíjelo tím správným způsobem.

miminko

Co je to fetální medicína a k čemu je potřebná?

Ø  Fetální medicína se zabývá vývojem a vývinem plodu. Je to poměrně moderní pojem, ale touto problematikou se zabývali lidé už před mnoha lety. V podstatě se jedná o sledování dítěte ještě v děloze matky. K tomu jsou také nezbytná různá vyšetření.

Ø  Těhotenství je sice o tom, že každá žena se má hlídat a kontrolovat a být na sebe opatrná, ale je to také o tom, že budete dopředu hlídat naše budoucí miminko a budete pravidelně chodit na nezbytná vyšetření.

Ø  K tomu jsou určená speciální pracoviště. Genetika Olomouc je právě tímto pracovištěm, kde se zaměřují na fetální medicínu a na problematiku lékařské genetiky. Zkoumají plod a provádějí různá vyšetření a následně také nezbytná opatření. Zaměřují se na prenatální diagnostiku.

geny

Důležité a nezbytné, jak pro samotnou maminku, tak i pro budoucí miminko, jsou kontroly

Používáme nejmodernější zařízení. Vždy všechno bezpečně a také diskrétně. Jedná se o ultrazvukovou diagnostiku ale také o biochemická vyšetření, které se provádí z krevního vzorku matky. Vždy je také velice podstatný ultrazvukový screening v prvním trimestru. V případě nezbytných zákroků, při špatných výsledcích, jsme připraveni i na provádění různých operací. Ovšem to jsou až opravdu poslední možná řešení, ještě předtím se provádí invazivní vyšetření formou biopsie choriové tkáně nebo odběrem plodové vody k další potřebné diagnostice a určení přesných vad plodu. Používají se moderní technologie a také vyšetření formou 3D a 4D.